Opencart Shell Yükleme | Opencart Shell Upload

  • on Ağustos 4, 2020

Merhaba değerli site sakinleri. Yeni konumuzda sizlere son zamanlarda yükselişte olan bir alışveriş sistemi olan opencart sitelerine kolay bir şekilde size shell yükleme alanı sağlayacak bir konu ile karşınızdayız.

Opencart’a 2-3 yöntem vardır shell yükleyebilmek için. Bu da onlardan biridir. Vereceğimiz dosyayı yükleyerek kendi shellinizi anında yükleyebilirsiniz. Oldukça basit ama kullanışlı. Her siteye olmayabilir çünkü bu yöntem modül ekleme şeklinde. Eğer sitede ftp ayarları vesaire varsa ondan kaynaklı olmayabilir ama öbür türlü shell yüklemede sıkıntı yaşamazsınız. Nasıl yükleyeceğinizi gösterelim.

Admin panelinden extensions kısmına gelelim. Oradan da installer yani yükleyici kısmına gelelim. Burada upload kısmına size vereceğimiz dosyayı yükleyin ve biraz bekleyin.

Yükleme tamamlandığında eğer “Succes” görürsek işimiz tamam demektir.

Normalinde url’mizi yapıştırdığımızda karşımıza sadece hata sayfası çıkacaktır.

Ama bizim yaptığımız düzenleme ile burada başka bir güzel nokta daha karşımıza geliyor. Shell yükleme noktamız gizli. Eğer sizden başkası girmeye çalışırsa ve ne yazacağını bilmezse yükleme kısmına erişim sağlayamaz.

Yükleme kısmına gelmek için siteadi.com/admin/language/en-gb/extension/extension/katib.php?kat=ib yazılması gerekli. Aksi takdir de shell yükleyemezsiniz. Buradan kendi shellinizi yükleyerek istediğinizi yapabilirsiniz.

İndirmek için görsele tıklamanız yeterli olacaktır. İyi günler bol hackler 🙂

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir